Terug 29 januari 2021

COVID-19 UPDATE: BIJKOMENDE INFORMATIE M.B.T. JEUGDCOMPETITIES

De Pro League en Voetbal Vlaanderen namen naar aanleiding van de Crisiscel van de KBVB van afgelopen maandag en de laatste algemene ontwikkelingen onderstaande beslissingen:

Elite

 • Definitieve stopzetting Elite jeugdcompetities tot en met de U16 voor het seizoen 2020-2021;
 • De Elite competitie U18 wordt niet hernomen voor ten vroegste 01/03/2021; Aangezien de U18 strijd voor het Europese ticket van de UEFA Youth League bekijkt de Pro League de verdere modaliteiten van deze competitie.
 • Vriendschappelijke wedstrijden tussen de Elite jeugdploegen zijn niet toegestaan;
 • De U21-competitie wordt niet hernomen voor ten vroegste 01/03/2021.;
 • Vriendschappelijke wedstrijden tussen U21 teams zijn toegestaan indien alle betrokken spelers van de clubs de PCR-testen ondergingen.

P-zuil

 • U15P t.e.m. U17P
  • Voorheen konden deze jeugdcategorieën enkel trainen per 4 (incl. begeleider), zonder contact.
  • Vanaf maandag 01-02-2021 kunnen deze categorieën trainen in een bubbel van 10 (excl. begeleider) en dit enkel outdoor.
  • Wedstrijden kunnen voorlopig nog niet worden gespeeld, maar alle mogelijke wedstrijdvormen met contact t.e.m. 5v5 kunnen worden aangeboden in de eigen bubbel.
 • U6P t.e.m. U13P
  • Voorheen konden deze jeugdcategorieën zowel indoor als outdoor trainen binnen een maximale bubbel van 50.
  • Vanaf maandag 01-02-2021 kunnen deze categorieën enkel nog outdoor trainen, in een bubbel van 10.
  • Vriendschappelijke wedstrijden konden tot nu toe worden gespeeld en normaliter zouden deze jeugdcompetities kunnen opstarten in het weekend van 6 februari. Dit kan voorlopig niet meer. Niet indoor, maar ook niet outdoor. De verschillende wedstrijdformats 2v2, 3v3 en 5v5 kunnen op training binnen de eigen bubbel blijvend worden gespeeld.
  • De wedstrijden in de jeugdkalender en aanvullende vriendschappelijke wedstrijden kunnen pas aangevat worden na toelating door de overheid. Momenteel is nog geen datum van hervatting bekend.

Alle vriendschappelijke wedstrijden die dit weekend (30 en 31 januari 2021) gepland stonden, zijn geannuleerd. Het is in de geest van de hoger beschreven beslissingen niet opportuun deze toch nog te laten doorgaan.

Het jeugdbestuur van KV Mechelen kijkt streng toe op deze genomen maatregelen. Wij hopen dat onze jeugdspelers snel terug in normale omstandigheden kunnen voetballen. De verdere beslissingen rond de planning naar het einde van het seizoen toe worden intern besproken op basis van de eerder vernoemde maatregelen. Wij willen onze spelers maximaal activeren, waarbij een veilige omgeving kan worden gegarandeerd.